Zayıflama Ve Diyet Beslenme

Özellikle bayanların zayıflama kousunda çabaları erkeklere oranla daha fazla, Bayanların kilo alma dönemleri; gebelik dönem, ergenlik dönemi ce menepoz dönemlerinde daha fazla olmakta, Hareketlilik yerini daha hantal bir yaşam tarzına bıraktığı dönemde beslenme alışkanlığımızdaki düzesizlikler ile birlikte kilo almayı hızlandıracaktır. Zayıflama konusunda ilk yapılan işlem ise kulaktan dolma bilgilerle hemen çeşitli diyet proğramarı ile işe başlamaktır. Az bir ihtimalde olsa zayıflamayı başaranlar olabilir, genellikle karşılaşılan daha hızlı bir kilo artışı olarak karşılık bulacaktır. Bazıları ise kendi başlarına ne uygularsa uygulasın kilo verme konsunda başarı sağlayamayarak asla zayıf bir kimse olamayacagı kanısına kapılır.

Zayıflama proğramını egzersizlerle birlikte düzenli olarak yapanlar ise uyguladıkları diyetlerden en iyi sonucu alan kimselerdir. Beslenme açısından dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi ise öğünlerdir. öğün düzenleri aksatıldığında mutlaka kilo düzeyinde değişiklik yaşanacaktır. Aç kalarak kilo vermeye çalışmak kesinlikle mümkün olmayacak verilen kilolar o oranda tekrar geri dönecektir.

Tatlılar beslenmemizde önemli yer tutuyor fakat yükset kalorili olanlar yerine kendimize daha hafif şekilde hazırlanabilen tatlı çeşitlerini tüketerek daha iyilik yapmış oluruz.

Bitkisel Zayıflama Ürünleri

Zayıflama çabalarında bolca başvurduğumuz bizkisel zayıflama ilaçları, diyetleri gibi bir çok uygulamalar mevcut. Her ne türlü zayıflama ilacı olursa olsun mutlaka uzman kontrolünde olmalı, zayıflamak için fazla miktarda tüketilen bitki çaylarıda sağlığımızı tehlikeye atabilir. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için hazırlanan diyet planı ve bitkisel ürünler mutlaka kendi bünyemizin ihtiyaçlarına uygun oranda olmalıdır. Çevremizde bolca rastladığımız diyet zayıflama ürünleri bizlere ancak uzmanlar kontrolünde kullanıldığı takdirde Beklenen sonuca ulaştıracaktır.

Bitkisel zayıflama ürünleri diyet yapılmadan kilo verme vaadinde bulunmadığında özellikle yaklaşan yaz günlerinde insanlara daha kolay zayıflayacakları hissini veriyor.

Şişmanmısınız yoksa bir kaç kilo fazalanızmı var diyet yapmalımısınız. Bu tür sorunlarınızın cevaplarını kendi başınıza aramak yerine uzmanlar kontrolünde sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanarak başlamak gerekir.

Diyet Yapanlar Dikkat Etmeli

Özellikle diyet listelerini düşük kalorili yeyeceklerle doldurup hızlı kilo vermeyi amaçlayanlar, ölçülü davrandığınız sürece sorun olmayacaktır ancak vücudumuzun ihtiyaç duyacağı temel besin maddelerinden asla vaz geçilmemeli. Kişinin bazal metabolizma hızı güh içerisindeki aktivitelerimiz ile doğrudan ilişkilidir. Diyet yapma alışkanlığı olan sürekli kilo verme diyetleri uygulayan kişilerin diğerlerine oranla metabolizma hızlarının düşme ihtimali daha yüksektir. Açlık durumu metabolizma hızın etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Ancak egzersizlerle metabolizma hızının yavaşlaması önlenebilir.

Doğru olan davranışı yaparak diyet uzmanları ile birlikte karar vererek en sağlıklı şekilde zayıflamak sağlıkğımız konusunda alabileceğimiz en doğru kararlardan birisidir.

Neden Zayıflayamıyorum (Kilo veremiyorum)

Sürekli yaz aylarında diyet yapmak isteği yaz mevsiminin yaklaşmasıyla diyet zamanı geldi diyenlerdenmisiniz? Kış mevsiminde kontrolsüzce beslenmenizden sizlere miras kalan fazla kiloları vermek istiyorsunuz bu yüzden uyguladığınız şok diyetler sizleri ne kadar zayıflatacak veya sağlığınızdan neler alıp götürecek? Öncelikle kilo vermeye başlamadan kendinize koyacağınız hedef ulaşılabilir olmalı asla veremeyeceğiniz kadar kilo vermeyi amaçlayarak diyet yapmamalısınız, ayrıca çevrenizden duyduğunuz mücize diyet çeşitlerine asla kanmamalısınız. Yağlarınızı kaybetmek yerine kaslarınızı kaybederek bir çok sağlkı sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Kilo verme diyetleri sağlkılı kilo vermenin yanında beslenme düzeninizi bozmayarak sizleri daha kaliteli bir beslenme tarzı edinmeniz için yararlı olacaktır.

Diyet yapmalarına rağmen zayıflayamamanın nedenleri arasında önde geleni uyguladığınız diyet proğramının sizin bünyenize uygun olmadığı gerçeğidir. Eğer diyet listeniz uzmanlar tarafından hazırlandı ise endişe etmenize gerek yok.

Sağlıklı Zayıflama Metotları

Zayıflamaya çalışırken kntrolsüzce her önerilen diyet listesinden medet umarak diyet proğramları ile genel sağlığımızın bozulurak bir çok hastalığa yakalanma riskine karşı tüm uzmanlar diyet yapacak kişileri uyarıyor. Sağlıksız diyet prorğramlarını uygulamak sonucunda ölüme varabilecek risk söz konusu. Özellikle hiç yağ almadan vücudun yağ ihtiyacı dikkate alınmadan hazırlanan diyet listeleri hızlıca kilo kaybına neden olabilir ancak, sonuçta bağırsakların embelleşmesi ve kabızlık gibi bir çok sorun meydana getirebilir.

Çabuk kilo verdiren diyet proğramları sonucunda verilen kilolar tekrar normal beslenmeye başlandığınıda tekrar aynı hızla verilen kilolar geri alınacaktır.

Sağlığımızı riske sokmadan Kendimize uygun bir diyet proğramını ancak diyet ve beslenme uzmanı kontrolünde zayıflamaya çalışmak gerekir.

Zayıflamaya Hazırmısınız?

Kendi kendinize yasaklar koymadan çeşitli besinlereden oluşan ölçülü bir beslenme tarzı ile egzersizlerinizi beraber yürüttüğünüzde zayıflayamamanız için fazla bir neden kalmıyor. Aynı zamanda diyet süresinde bıkkınlık gibi birçok zayılamanıza etki edebilecek durmalada karşılaşma olasılığını en aza indirebilirsiniz. Obez durumada olan küçük yaştaki çocuklar içinde diyet ve beslenme uzmanları çeşitli diyet proğramları önrebiliyor fakta henüz gelişimini tamamlayamamış küçük yaştaki çocukların beslenmesinde yaşanabilecek olumsuzluklar onun yaşamı boyunca katlanması gerekebilecek sağlık sorunlarıyla karşı karşıya gelmesine neden olabilir.

Beslenme tarzınız vücut ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyden ileriye gitmediği sürece tüm yaşamınız boyunca ölçüyü korduktan sonra sağlıklı yaşam bizleri bekliyor.

Özellikle kalori yüklü durumda olan hamur işi ve kızartma tatlılar yerine meyve tüketimi daha yararlı bir seçim olacaktır.

Kolay Zayıflama Yolları

Düzenli kilo vermek için mucize yollar aramanıza gerek yok çok basit yöntemlerle zayıflayabilirsiniz. Hayatınızda bir kaç değişiklikle ve çok basit yöntemler uygulayarak kolayca kilo vererek zayıflayabilirsiniz. Size bir kaç yol göstermek gerekirse bunların en başında günlük olarak en az 10 bardak su içmeniz vücudunuzun metobolizmasını hızlandıracağı için çok kısa süreler içinde zayıflayabilirsiniz. Bilhassa yaz aylarında su sizin vazgeçilmez bir parçanız olması gerekmektedir. Çünkü su insana tokluk hissi verdiği gibi metobolizmanızıda hızlandırır. Bir bardak buz gibi suyun kalorisi sıfırın altında 60’tır.


Yazları biliyorsunuz ki vücut sıcaklığı artıyor ve sizde bir bardak soğuk su içince vücudunuz o soğuk suyu vücut sıcaklığına getirebilmek için tam olarak 60 kalori harcamaktadır. Yazları tam bir saat koşmak, beş bardak soğuk su içmeye eş değerdir. Yakacağınız kalori miktarı aynıdır. Bu zayıflama yöntemini yaz boyunca sürekli deneyiniz. Suyun hiç bir zaman vücuda zararı yoktur.

Ayrıca suyun dışında 5 öğünlük yeme alışkanlığı edininiz. Bu sayede de vücudunuz kendini tok hissedeceği için metabolizmanız hızlanacaktır.