Misafir odası için özel dekorasyon önerileri

Evinizin en önemli kısımlarından biri misafir odalarıdır. Bu tarz bir oda yaratma imkanınız varsa eğer kesinlikle yapmalısınız. Yeterli yere ve imkana sahipseniz bir misafir odası tasarımı evinizde harika olacaktır.

Bu tasarımı yaratmanız için en çok üstünde duracaksanız eğer davetkar ve çekici bir oda tasarlamalısınız. Aynı zamanda bu odada misafirlerinizin rahat hissettirmeniz ve bunun yanı sıra kendi evindeymiş gibi hissettirebilmelisiniz.

Bu odayı kesinlikle bir oturma ve davet odası olarak tasarlamalı ve mobilya ve süs eşyalarınızı buna göre satın almalısınız. Düzenlemeleri bu doğrultuda yapacağınız için öncelikle seçtiğiniz oturma gruplarının aynı zamanda yatak olabilmesi önemli bir ayrıntı olacaktır.

Çekmeceli bir bölüm oluşturmalı ve bu kısımda misafirlerinizin evinizde kaldığı sürece kullanacağı ihtiyaçlarını bu kısımlarda saklayabilir ve gerekli aralıklarla değişiklikleri yapmalısınız.

Eğer odada daha fazla yere sahipseniz bir okuma köşesi veya bir çay köşesi ayarlayabilir bu kısımda güzel davetler verebilirsiniz. Bir misafir odası evinizin çekiciliğini kesinlikle arttıracak ve bir o kadarda isteği arttıracaktır.

Kolay ve çabuk zayıflamanın yolları

Hamur işi yemeklerini afiyetle yerken, belki kilo alacağımızı düşünürüz ama kesin olan aldığımız kiloları nasıl vereceğimizi düşünmemiz olur. Ve bunun için piyasada yer alan diyet yöntemmlerini, olmadı zayıflama ilaçları ya da maliyeti düşük olan bitkisel zayıflama yöntemleri uygularız. Bu uygulamaların çoğu kimi zaman olumlu sonuçlar verir, kimki zamanda hüsranla nihayet bulur ve belkide vaz geçilir.

Konumuzun başında da dediğimiz gibi kolay olan herşeyi severiz, özelliklede bu kolay zayıflama yöntemi ise bu sevgimiz dahada bir büyür ve kolay diyet yöntemi ile çarçabuk zayıflamak için kolay kilo vermek isteriz:) Uzun lafın kısası Melek’ler, sizlerinde anladığı gibi bu makalemizde kolay zayıflama yöntemlerini ele alıyoruz ve bu konu hakkında sizlerle bilgiler paylaşıyoruz.

Obezite
Obezite ne demektir?
Aldığımız gıdaların sağladığı enerji miktarı eğer metabolik ve fiziksel faaliyetlerle tükettiğimiz enerji miktarından fazla ise obezite meydana gelir.
Obezitenin sebepleri nelerdir?
1. Genetik Yapı: Bazı kişiler ailelerindeki kalıtımsal şişmanlık vakaları nedeniyle obeziteyle karşılaşabilir. Böyle durumlardaki obezite kişinin suçu değildir ancak kişi yine de dengeli beslenerek olası bir şişmanlık durumunun önüne geçebilir.

2. Hormonlar: Hormonal yapılarımızın daha çok kadınlarda olmak üzere yaşantımız üzerinde büyük önemi vardır. Öyle ki, obezitenin sebeplerinden biri de hormonal dengesizliktir. Bu yüzden eğer sağlıklı zayıflamak istiyorsanız hormon testlerinizi yaptırın ve bu test sonuçlarına göre bir beslenme programı uygulayın.

3. Beslenme: Çoğu kişide aslında şişmanlığın tek temel nedeni dengesiz ve gereğinden fazla besin almaktır. Diğer nedenlerden kaynaklanan şişmanlık vakalarıyla karşılaştırırsak, aslında dengesiz beslenmeden kaynaklanan şişmanlığın çözülmesi en kolay şişmanlık türü olduğunu söyleyebiliriz.

4. Hareketsizlik: Eğer besinlerle aldığınız enerji miktarı kullandığınız enerjiden fazla ise tembellik kilolarıyla tanışmanız kaçınılmazdır. Fazla kilolarınızı atmak için daha fazla hareket edin!

5. Stres: Bazı kişiler depresyona girdiklerinde veya kendilerini boşlukta hissettiklerinde bu boşluğu beslenmeyle doldurmak isteyebiliyorlar. Fazla besin alma şişmanlığa sebep olabiliyor. Burada insan psikolojisi de çok önemli bir etken olduğu için bu sorunun oldukça önemli olduğundan bahsedebiliriz. Tersi durumlarda depresyon ve stres zayıflamaya da neden olabiliyor.

6. İlaç ve operasyon: Bazı antidepresan ilaçların, hormonal dengeyi etkileyen ilaçların, kortizon vb ilaçların kullanımı şişmanlığı tetikleyebiliyor. Bu nedenle bu tarz ilaçların doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Bazı kişiler operasyonlardan sonra da kilo alabilir, bunun nedeni daha çok operasyon şokunun atlatılamamasıyla fazla yeme isteği oluşmasıdır.

Kurban Bayramı mesajları 2011 yeni mesajlar

Allah izin verirse şayet, önümüzde pazar günü yani 6 Kasım 2011 pazar günü Kurban Bayramı’nı kutlayacağız, tüm islam ülkeleri olarak… Bizim evde dahil olmak üzere bir çok evde bayram temizliği başladı ve mutfaklarda bayramlık ikramları hazırlanmaya başladı. Bayram tatlıları, ev usulü baklava tatlısı, çörekler, bayram şekerleri ve bayramlık alışverişi telaşları… Her ne kadar 2011 kurbanlık fiyatları biraz cep yakıyor tarzında olsada, dini görevlerimiz arasında yer alan kurban kesme görevimizi yerine getirmeye niyetlendik çoğumuz, maddi durumumuz el verdikçe tabi…

Dileriz ki, Rab niyetimizi kısmetimiz eder ve bu bayram telaşesini hayırlara vesile eder, mutlu bir bayram yaşamamızı nasip eder. Ah bir de şu bayramnda yakınlarını kaybedenlerde olmasa… Bayramların en acı yanlarından biridir bu duygu ve arefe günü mezarlık ziyaretleri. Bayramı babasız geçirenler ve annesiz, yakının kaybedenler, sol yanınızda ki acıyı hissediyorum, çünkü o acının bir benzeri, benimde sol yanımı yakıyor. Yine sensiz bir bayram daha geldi babam diyor ve acıyorum… Bayramlar böyledir işte, hem acıyı, hem de mutluluğu bir arada yaşatır.

Güzel olan yanlarından biride uzakta ki yakınları görmek, tüm sevdiklerini ziyaret etmek, ziyaaret edemediklerine de en güzel bayram mesajları ile tebrikler göndermektir. Biz de bu yazımızda, sizlere Kurban Bayramı mesajları 2011 sözlerini sunuyor ve şimdiden Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun, kutlu ve mutlu olsun diyoruz. Buyrun yeni bayram mesajları ve önümüzde ki kurban bayramı mesajı burada diyoruz

Gögüs Estetiği estetik ve burun estetiği istanbul2011

Gögüs Estetiği estetik ve burun estetiği istanbul2011 başlıklı seo yarışmasına katılan değerli abim için açmış olduğum bu konu ile sitesinin iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Gögüs Estetiği estetik ve burun estetiği istanbul2011 yarışması için bir çok çalışma yaptı umut ediyorum ki emekleri boşa gitmeyecektir. Desteklerimiz seninle