Mate yaprağı çayı ile bitkisel zayıflama

Ülkemizde Mate yaprağı çayı olarak bilinen bu zayıflma çayı ile hızlı zayıflama sağlanabilmektedir. Güney amerikada yetişen Yerba mate isimli ağacın yapraklarının kaynatılarak demlenmesi neticesinde elde edilen bu zayıflama çayı, gerçekten etkili bir incelme ve zayıflama sağlamaktadır.

Özellikle şili, arjantin, brezilya gibi güney amerika ülkelerinde yetişen Mate bitkisi, yapraklarının ekonomik değer içermesi nedeniyle bu ülkelerin ihracatında önemli bir gelir kaynağı olarak dikkat çekmektedir.Mate çayının faydaları nelerdir
Mate yaprağı hem lezzetli hem de iştah kesici bir içecektir. Mate yapraşında bulunan bir takım bitkisel enzimler ve maddeler, hem enerji verici hem de yağ yakıcı bir takım etkileri vermektedir. Ufak bir çay bardağı içerisinde bulunan mate yaprağı çayı bile berzilya yağmur ormanlarının yağ yakıcı ve zayıflatıcı şifa özelliklerini gösterebilmektedir. Nırmal siyah çay ve yeşil çaya nazaran daha az miktarda kafein içermektedir. Mate yaprağı çayının içerisinde Yerba Mate yaprağında bulunan A, C K ve E, Vitaminleri, kalsiyum, çinko, demir, selenyum, magnezyum ve doğada çok zor bulunan 15 kadar aminı asit yer almaktadır. Ayrıca Meta yaprağı zayıflama çayı içerisinde vücut için çok önemli işlevleri bulunan antioksidanlar da bolca yer almaktadır.
Yerba mate zayıflama çayı yaprağında bulunan doğal besinler, zihni açar, zayıflama sağlar, iştah kağatır ve yağ yakımını hızlandırır. Özellikle kahvede içeren yüksek kafeinin mate yaprağında olmaması nedeniyle kahve yerine tercih edilebilecek alternatif bir zayıflama içeceğidir.

Son zamanlarda beşibiryerde zayıflama çayları, 5in1 zayıflama hapı gibi değişik zayıflama hapları ve ilaçları içerisinde bolca meta yaprağı özlerinden faydalanılmaktadır. Mate yaprağının daha çok zayıflama çaylarında bir bileşen olarak kullanıldığını görmekteyiz. Bunun nedeni ise tek başına kullanıldığında son derece etkili bir etki sürecini doğurmasındandır. Mate yaprağı zayıflama çayı kullanıcı yorumlarına bakıldığında aşırı tuvalete gitme, idrar sökücü etkileri ve barsakları çalıştırması haricinde göze görülür bir yan etkilerinin ve zararlarının olmadığı görünmektedir.

0 yorum: