Ruşeymi faydaları

Öncelikle ruşeymin ne olduğıu konusundan bahsedelim. Ruşeym kelime anlamı olarak buğday özü anlamına gelmektedir. Buğdayın işlenerek una dönüştürülmesi sürecinde özel ayrıştırma işlemleri sonucunda 1 tonundan sadece 1 kilogram elde ediliyor. E vitamini deposu olan ruşeym gramlarla satılıyor.

Kullanım şekilleri; Ruşeym soğuk süt veya yoğurt ile karıştırılabiliyor, taze ya da kuru meyveye ilave edilerek zenginleştirilebiliyor. Çorba ve salata gibi yiyeceklerin üzerine serpilerek kullanılabiliyor. Yemek pişirirken baharat yerine vitamin olarak kullanabilecek bu ürün, aynı zamanda dünya mutfağındaki çeşitli yemek tarifleri için tercih ediliyor.
Ruşeymi yani buğday özünün faydaları


Mükemmel bir afrodizyaktır : Ruşeym doğal afrodizyak özelliğine sahip. Yakın zamanda ruşeymden vitamin tabletleri üretimi de planlanıyor.
Yaşlılığı Geciktirir : İçerdiğ e vitamininden dolayı yaşlılığı geciktirici özelliği ve vücutta hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol oynar. Mükemmel bir e vitamini deposudur.
Kalp için Çok faydalıdır : Ruşeymin koroner kalp hastalığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle kanın akıcılığına, diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı olabileceği belirtiliyor.
Sinir Sistemi için çok faydalıdır : Ruşeymin sinir sistemi hastalıklarında olumlu etki gösterdiği, gözde katarakt oluşumunu geciktirdiği biliniyor.
Güzelliğinize güzellik katar : Doğanın bu altın sırrı güzelliğe de güzellik katıyor. Özelliklede cilt kırışıklıkları için birebir. Hem kırışmayı önlüyor ve hem de azaltıyor.
Kısırlık için faydalıdır : Buğdayın embriyosu olarak nitelenen Ruşeym kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanılıyor. Buğday özü ruşeym her yaş grubunda kullanılabilir.

Yemek pişirken baharat yerine buğday öüzü katılabilir. E vitamininin yaşlılığı geciktirici özelliği ve vücutta hücre zarının dayanıklılığını sağlaması dolayısıyla bağışıklık sistemini destekleyerek kanserin önlenmesinde önemli rol oynadığı bu açıdan zengin olan ruşeymin koroner kalp hastalığı riskini azaltması, pıhtı azaltıcı etkisiyle kanın akıcılığına diyabetli hastalarda damar tıkanıklarının önlenmesine yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Ruşeymin sinir sistemi hastalıklarında olumlu etki gösterdiği, gözde katarakt oluşumunu geciktirdiği, cildi güzelleştirip kırışıklıkları önlediği ve kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanıldığını bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir.
Uyarı : Çölyak hastalarının ve lif kullanımında sakıncası olanlar için kullanması uygun değildir.

0 yorum: