Şifalı bitkilerle zayıflama yöntemi

Şişmanlık (obezite) vücutta bulunan yağ oranının artmasıdır.Şifalı bitkilerle zayıflama yöntemimiz için Alınan kalori miktarının harcanan kalori miktarından fazla olması metabolizma bozukluğuna sebep olur ve hızla kilo artışı meydana gelir. Bu nedenle şifalı bitkilerle zayıflamak daha kolaydır.Şişmanlık birçok hastalığa sebebiyet verir . Başta kalp hastalıkları olmak üzere akciğer – karaciğer hastalıkları , şeker hastalığı , damar sertliği , yüksek tansiyon , psikolojik rahatsızlıklar ve erken yaşlanma bunlardan sadece bir kaçıdır. Yeterince hareket etmemek ve aşırı besin tüketimi , tiroit bezine bağlı metabolizma bozukluğu giderek kilo aldırır.

Şifalı bitkilerle , diyet ve egzersizlerle şişmanlıkla başa çıkabilirsiniz.Zayıflamak şifalı bitkileri deneyebilirsiniz.

Kiraz sapı , papatya , biberiye , mısır püskülü , deniz yosunu , mate yaprağı , funda yaprağı gibi bitkiler zayıflatıcı özellikleri bakımından günümüzde çokça tüketilir ve tavsiye edilir. Hiçbir kimyasal madde kullanmadan doğal yollarla zayıflamak mümkündür. Biraz sabırla bu işin üstesinden gelebilirsiniz.
Aşağıda birkaç örnek verilmiştir size en uygun olanı seçerek başlayabilirsiniz.

Örnek Şifalı bitkilerle zayıflama yöntemleri :

Örnek: 1) Kiraz sapı , su

Hazırlanışı : 6 bardak suya 1 çay bardağı kiraz sapı konularak 12 saat bekletildikten sonra 15 dk kaynatılır. Yarım saat sonra süzülerek 5 ‘ er saat arayla günde 3 kez birer çay bardağı içilir.

Örnek :2) Limon , greyfurt , bal ve su

Hazırlanışı : 3 limon ve 2 greyfurt kabukları soyulmadan ince ince kesilerek 4 bardak suda 15 dk kaynatıldıktan sonra içine 3 kaşık bal konur ve 15 dk daha kaynatılıp süzüldükten sonra sabah akşam birer bardak içilir.

Örnek : 3)Papatya , limon , su

Hazırlanışı : Kabukları soyulmadan doğranmış limon ve bir kaşık papatya 4 bardak kaynamış suya konularak 6 saat bekletilir. Süzüldükten sonra sabah ve öğle birer çay bardağı içilir.

Şifalı bitkiler ve şifalı bitkilerle zayıflama yöntemi


Örnek :4) Biberiye , sirke , su

Hazırlanışı : 4 su bardağı sirkeye 1 avuç biberiye konularak 10 gün bekletilir. Süzülerek sabah akşam birer çay bardağı içilir.

Örnek :5) Mısır püskülü , su

Hazırlanışı : 4 bardak suya 3 tutam mısır püskülü konularak 15 dk kaynatılır. Günde 3 defa birer su bardağı içilir.

Örnek: 6) Yoğurt , patates

10 gün süreyle sadece yoğurt ve patates yenilir.

Hızlı zayıflamak için aşırıya kaçılmamalıdır. Şifalı bitkilerle sizde zayıflayabilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin ve her gün mutlaka yürüyüş yapın.

Şifalı bitkilerle zayıflama yöntemleri şimdilik bu kadar, verilen 6 örnekteki formülleri uygulayabilirsiniz.

0 yorum: